Łupież pstry, to przykra dolegliwość skórna, która objawia się różnobarwnymi plamami na skórze, łuszczącym się naskórkiem oraz świądem skóry. Poza tym bardzo często zdarza się tak, że nawraca. Jak dowodzą badania najczęściej nawraca latem, gdy jest najcieplej.

Łupież pstry – leczenie

Jeśli podejrzewasz u siebie łupież pstry – niezwłocznie udaj się do lekarza dermatologa. Specjalista jest w stanie szybko zdiagnozować chorobę i zalecić odpowiednią kurację. Zazwyczaj leczenie zaczyna się od leków do użytku miejscowego. Maści leczące najczęściej zawierają w sobie siarczek selenu, cykolpirox i/lub pityronian cynku. Jeśli maść na łupież pstry nie pomaga, lekarze zlecają leki doustne, takie jak flukonazol czy itrakonazol, które są bardzo silnymi lekami przeciwgrzybiczymi.

Leczenie łupieżu pstrego jest długotrwałym procesem, który wymaga cierpliwości i systematyczności. Poza tym kurację powinien wspomóc szampon na łupież pstry, domowe sposoby oraz inne dermokosmetyki, które przeznacozne są dla osób z taką właśnie przypadłością.

Łupież pstry – leczenie domowe

Podstawą domowego leczenia powinien być specjalistyczny szampon na łupież pstry. Powinien on zawierać substancje grzybobójcze, oczyszczające i nawilżające skórę. Pożądanym działaniem szamponu jest łagodzenie świądu, łuszczenia i zaczerwienienia skóry. Z pewnością bardzo pomocny w tego rodzaju kuracji będzie płyn do skóry głowy, który wesprze działanie szamponu.

Ponadto należy także zadbać o całe ciało. Dermokosmetyk tego rodzaju powinien działać regenerująco, nawilżająco oraz przeciwgrzybiczo. Z pewnością emulsja do ciała na łupież pstry przyniosłaby ulgę choremu oraz przeciwdziałałby rozprzestrzenianiu się choroby.

Poza pielęgnacją warto zwrócić uwagę na czynniki, które zaostrzają chorobę, są to m.in.:

  • wilgotny klimat,
  • promieniowanie słoneczne UV,
  • chodzenie do sauny,
  • nieodpowiednia higiena osobista,
  • noszenie zbyt ciasnej odzieży.

Szampon na łupież pstry z selenem

Pożądaną substancją w preparacie do mycia skóry głowy i włosów jest selen. Takim produktem jest szampon na łupież pstry Pityver. To całkowicie naturalny produkt, który zawiera:

  • Naturalną witaminę E,
  • Glinkę białą Montmorillonite,
  • Siarczek selenu.

Szampon na łupież pstry Pityver, dzięki zawartemu w nim siarczkowi selenu, doskonale sobie radzi z niwelowaniem drożdżaków. Poprzez to skóra przestaje się nadmiernie łuszczyć, zaczerwienienie i świąd ustępują. Glinka z kolei odpowiada za oczyszczenie i nadanie zdrowego wyglądu skórze. Witamina E doskonale natomiast radzi sobie z ochroną struktury komórkowej skóry oraz jest naturalnym przeciwutleniaczem.

Zestaw Pityver – kompleksowa pomoc na łupież pstry

Chorujesz na łupież pstry i nie możesz sobie z tym poradzić? Kup zestaw Pityver!

Zestaw dermokosmetyków Pityver to formuła, która zwiększa szanse na zniwelowanie łupieżu pstrego, ponieważ łączone są efekty wszystkich dobroczynnych składników, efekty są szybciej, a regeneracja skóry odbywa się na wielu płaszczyznach.

Komplet kosmetyków na łupież pstry marki Pityver zawiera szampon na łupież pstry, płyn do skóry głowy oraz emulsję do ciała.

Zestaw do kuracji łupieżu pstrego - Pityver

 

Białe plamki na ciele najlepiej jest zniszczyć właśnie emulsją, która zawiera skoncentrowane składniki aktywne i jednocześnie pielęgnuje skórę. Zamknięto ją w wytrzymałym opakowaniu, tak by dozowanie spreju było jak najbardziej wygodne.

Płyn do skóry głowy ma za zadanie jeszcze mocniej działać na skalp i zapobiegać stanom zapalnym w tym miejscu. Należy spryskiwać nim owłosioną skórę, która jest zarażona łupieżem pstrym. Dokładne dozowanie preparatu opisano w ulotce dołączonej do opakowania.

Jak widać, leczenie łupieżu pstrego wcale nie musi być długie i męczące. Warto stosować kurację nawet po ustąpieniu objawów – najlepiej przez miesiąc – by zapobiegać nawrotom stanów zapalnych i ponownemu zachorowaniu.

 

Tagi: , , ,