Trądzik pospolity to inaczej zaskórniaki i krosty widoczne na twarzy, ale też na dekolcie czy plecach, spowodowane nadczynnością gruczołów łojowych, pojawiające się w miejscach, gdzie są one gęsto umiejscowione. Trądzik pojawia się w wieku pokwitania, ale może być problemem osób dorosłych, często kobiet, który wyciszy się dopiero w wieku menopauzalnym, gdy hormony (estrogeny i progesteron) zmniejszą swoją aktywność. Jak wyleczyć trądzik? Krem pozwoli pielęgnować cerę i regulować produkcję sebum. Czy to wystarczy na trądzik? Maść uzupełni jego działanie.

Co to trądzik pospolity i jak go rozpoznać?

Trądzik pospolity rozpoznamy po:

  • grudkach,
  • zaskórniakach,
  • krostach,
  • wykwitach grudkowo-krostkowych i torbielach ropnych.

Dotyka mieszka włosowego i powstaje na skutek nadprodukcji sebum. Sebum, inaczej zwane łojem, które przyczynia się do powstania trądziku, chroni też cerę przed wysuszeniem, przedwczesnym powstawaniem zmarszczek, a także tworzy warstwę ochronną zabiegającą grzybicy i infekcjom bakteryjnym. Trądzik pospolity powstaje w wyniku zatkania gruczołów łojowych i rozwoju bakterii wewnątrz mieszka włosowego. Wypryski to łój, który gromadzi się od skórą.

Jak pielęgnować cerę trądzikową? Krem redukujący trądzik to podstawa

Na powstawanie trądziku mają wpływ czynniki zewnętrzne, takie jak nieodpowiednie oczyszczanie twarzy z potu, kurzu, makijażu, co sprzyja zatykaniu gruczołów łojowych. Niewskazane jest także pocieranie twarzy, co wzmaga produkcję sebum, a dochodzi do tego często, gdy chcemy pozbyć się połysku, pudrując twarz lub dotykając zaskórniaki. Cerę trądzikową nie tylko należy myć rano i wieczorem, ale także oczyszczać raz na pół roku w gabinecie kosmetycznym. Nie bez znaczenia jest też dieta. Przetworzone, smażone produkty, gluten, toksyny w nich zawarte powodują zmiany skórne w postaci trądziku pospolitego. Aby mieć gładką cerę pełną blasku, należy wzbogacić dietę o:

  • warzywa,
  • owoce,
  • kasze,
  • pieczywo bezglutenowe,
  • świeżo wyciskane soki.

Wtedy ma miejsce detoksykacja organizmu, a zdrowa dieta pozytywnie wpływa na stan cery, która nie tylko jest czysta, ale też pełna blasku. Bardzo ważny jest dobór odpowiednich kosmetyków.

Jaki krem przeciw trądzikowi i wypryskom wybrać? Krem nawilżający!

Trądzik zniknie, ale sucha skóra spowoduje powstawanie zmarszczek.

Niezwykle ważna jest pielęgnacja cery trądzikowej dostosowana do wieku. Dla osób dorosłych przeznaczony jest naturalny krem na trądzik – Sevolium, który jednocześnie reguluje wydzielanie sebum, ale też dba o odpowiedni poziom nawilżenia, dzięki czemu unikniemy przedwczesnych zmarszczek. Jest to jednocześnie krem na przebarwienia po trądziku, który zapobiega powstawaniu blizn i leczy te, które już się pojawiły. Niepotrzebny jest osobny krem na blizny po trądziku. Sevolium działa kompleksowo. Aby uzupełnić naturalną pielęgnację, warto sięgnąć po maść na trądzik. Szukaj maści na trądzik, który ma w składzie naturalne komponenty, takie jak ekstrakt z lukrecji, wyciąg z kory i liści czy nanozłoto. O ile nietrudno o skuteczny krem na trądzik, o tyle trudno o krem nawilżający, który reguluje wydzielanie sebum. Trądzik przeminie, ale jeśli walcząc z nim, przesuszymy cerę, będziemy żałować. Skuteczna maść na trądzik pozwala działać punktowo, z kolei kremy na trądzik można stosować na co dzień.

Tagi: , ,