Trądzik jest bardzo trudną chorobą skóry do leczenia. Często proces leczenia trwa latami. Kiedy wszystkie inne maści zawodzą, warto spróbować dobroczynnego działania, jakie wywołuje krem przeciwtrądzikowy. Kremy przeciwtrądzikowe są o tyle dobre, że nie wpływają a skórę zbyt inwazyjnie, tak jak dzieje się to w przypadku zabiegów kosmetycznych. Łagodzący krem na trądzik może więcej zdziałać, niż nie jeden specyfik w postaci maści na trądzik, która zatyka pory i nie leczy, a jedynie wzmaga powstawanie pryszczy i innych stanów zapalnych.

Jaki powinien być dobry krem przeciwtrądzikowy?

Kiedy skóra jest pokryta dużą ilością maści na trądzik, przestaje oddychać, a to powoduje powstawanie zaskórników, które później są trudne do usunięcia. Gdy skóra staje się zaczerwieniona i podrażniona, bardzo wskazane jest używanie takich lekarstw jak na przykład krem łagodzący. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, kiedy skóra jest na tyle problematyczna, że poza rozregulowanym procesem wydzielania sebum jest również przesuszona.

Działanie kremów na trądzik

Krem przeciw trądzikowi wpływa pozytywnie na wydzielanie sebum, ponieważ jego składniki kontrolują produkcję łoju (sebum). To bardzo ważne, aby krem przeciw trądzikowy miał działanie wieloaspektowe, a nie tylko leczył trądzik, ponieważ nam zależy na poprawie kondycji skóry pod wieloma względami.

Kiedy jest przesuszona, zależy nam, aby ją nawilżyć. Natomiast gdy mamy do czynienia ze skórą tłustą lub mieszaną, ważne jest, aby skóra zmniejszyła produkcję łoju, ale przy tym się nie odwodniła, dlatego tak ważne jest nawilżanie skóry.

Naturalna pielęgnacja cery trądzikowej dobrymi kremami.

Sevolium na trądzik?

Świetnym wyborem, jeśli chodzi o kremy przeciwtrądzikowe o wielorakim działaniu, jest krem Sevolium. Ten specyfik przede wszystkim jest lepszy od innych kosmetyków ze względu na swój naturalny skład. To dzięki naturze ten krem przeciwtrądzikowy jest tak efektywny w swoim działaniu i walce z trądzikiem. Krem Sevolium nie zawiera żadnych chemicznych dodatków w postaci silikonów, barwników, pochodnych od ropy naftowej, emulgatorów czy też sztucznych substancji zapachowych. Zamiast tego, krem Sevolium zawiera całe bogactwo naturalnych składników, takich jak na przykład

  • cynk, miedź,
  • nanozłoto,
  • ekstrakt z lukrecji,
  • wyciąg z fiołka trójbarwnego,

czy inne bardzo dobrze wpływające na skórę składniki. Krem nie tylko zwalcza i zapobiega trądzikowi, również łagodzi powstałe rany, zaczerwienienia, ale i głęboko wnika do skóry, nawilżając jej strukturę.

Tagi: , ,